BUTIKOWE WNĘTRZA W CENTRUM MIASTA
2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-3 Dziecko
-
+
Wiek 3-11 Dziecko
-
+
Wiek 12-16 Dziecko
-
+
wybierz
Szukaj
left
right
Wyczyść
Zamknij
Wybierz date przyjazdu

Historia Hotelu

Historia zabytkowych budynków wzniesionych w 2 poł. XVIII w. jest niezwykła. Mimo iż, obecnie hotel znajduje się w dwóch sąsiednich kamienicach , to losy każdej z nich są zupełnie inne. Kamienica nr 4 powstała w 2 poł. XVIII w. , była własnością wielu członków władz miejskich i przedstawicieli rzemiosł. W 1935 roku, w budynku tym znajdował się sklep kolonialny, którego właścicielem był Richard Czerwony. W roku 1950 kamienica została przejęta przez władze miasta. W roku 1982 Wojewódzki Oddział Ochrony Zabytków we Wrocławiu wpisał budynek do rejestru zabytków, następnie w 1988 roku zabytkowa kamienica została wytypowana do sprzedaży za zgodą Ministra Kultury i Sztuki.

Zabytkowa Kamienica

Prawo nabycia zabytkowej kamienicy przyznano obecnemu właścicielowi- Waldemarowi Jędrasiak. Za zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków, właściciel wykonał remont zniszczonej kamienicy, zapobiegając zawaleniu ścian i tym samym umożliwiając remont sąsiadującej kamienicy nr 5, która wtedy była w posiadaniu przez inną osobę fizyczną. Uroczyste otwarcie niedokończonego hotelu odbyło się 1 kwietnia 1994 r. Niedokończonego, ponieważ hotel w tym czasie dysponował tylko ośmioma pokojami , w kamienicy nr 4. Historia kamienicy nr 5, sięga do roku 1779, ponieważ niemiecki geograf Anton Friedrich Büsching dla „Magazin für die neue Historie und Geographie”, opisał miasto Jelenia Góra, zwracając szczególną uwagę na miejsca noclegowe, których w tym czasie było bardzo dużo. Według zdobytych informacji, a także własnych doświadczeń najlepsze noclegi oferowane były przez Karczmę Grodzką (Burgkretscham), znajdującą się w budynku nr 5, gdzie obecnie mieści się karczma – historia lubi się powtarzać.

Czasy Współczesne Hotelu

Późniejsze lata kamienicy nie są znane, wiadomo tylko , że w 1935 roku była ona w posiadaniu Alfreda Beinlicha, który prowadził zakład szewski. Na początku 1995 roku obecny właściciel odkupił kamienicę nr 5 od osoby fizycznej , przeprowadził generalny remont, łącząc dwa budynki, co umożliwiło oddanie obiektu do użytkowania w grudniu tego samego roku, a także wpisano go do rejestru zabytków. Od tego momentu hotel istnieje dysponując 16 pokojami, które tworzą niepowtarzalny architektonicznie i aranżacyjnie kompleks. Wnętrza urządzono łącząc surowość ceglanych ścian z drewnianymi meblami i elementami wykończeniowymi, co w efekcie zapewnia niepowtarzalną atmosferę temu miejscu. W 2001 roku Decyzją Wojewody nadano obiektowi trzy gwiazdki. Hotel spełnia obligatoryjne wymagania, co do wyposażenia oraz zakresu świadczonych usług za wyjątkiem braku dźwigu osobowego, zbyt małej powierzchni w hollu recepcyjnym oraz niedostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to jednak dopuszczalne odstępstwo w związku z zabytkowym charakterem kamienic.

Mapa

Zobacz jak do nas dojechać

Jak Dojechać
design by : Rentlab.pl  /  booking by : HOTRES.pl